смерть

Екзистенціалізм - живий і важливий! Рецензія на: The Routledge Handbook of Contemporary Existentialism. Edited by Kevin Aho, Megan Altman, and Hans Pedersen. London and New York: Routledge, 2024. 489 pp.

Екзистенціалізм вважається «минулим» філософським напрямом і стилем життя, популярність і розквіт якого припадає на 40‒70-ті роки ХХ століття. Також думають, що ніхто не читає праць екзистенціалістів, тому вони припадають пилом на бібліотечних полицях. Рецензований найновіший посібник із сучасного екзистенціалізму заперечує ці дві тези й відкриває нові шляхи екзистенційного мислення у ХХІ столітті. Його розділи вражають новизною предметів екзистенційного осмислення: від методологій і технологій до феномену старіння та неповносправності.

Правове регулювання дитячої евтаназії за законодавством Бельгії

Статтю присвячено аналізу питання легалізації дитячої евтаназії в Бельгії. У березні 2014 р. у Бельгії було введено в дію спеціальний закон, який дозволив застосування евтаназії до дітей не залежно від їхнього віку. Відтак, вона стала першою державою у світі, яка встановила настільки широкі рамки дозволу у цій сфері.

Старий Ісаак вже мертвий. Це трагедія. Ні, це не трагедія.

Ця стаття присвячена темі трагедії та смерті. В статті представлений аналіз зазначених тем польським літературознавцем Юліушем Кляйнером. Кляйнер вказав на можливі шляхи мовлення про трагедію, а саме: присутність смерті, вплив долі, зло та герой, наділений відповідними рисами. Аналіз Кляйнера є чудовим, але він не враховує інших випадків. Тому авторка статті звертається до творчості Агати Крісті та біографії польського вченого Владислава Натансона. Авторка статті вирішила налізувати тексти, написані у минулому. Це рішення мотивоване тим, що сучасна література відкидає поняття долі.