війна

Діджитал-маркетинг: особливості та перспективи застосування в Україні в умовах повномасштабної війни

Процеси цифровізації в світі активізуються, тож діджитал-маркетинг на сьогодні – перспективний напрям просування продуктів, чітко орієнтований на цільову аудиторію. Він забезпечує швидку двосторонню комунікацію між продавцем і покупцем, глибокий аналіз споживачів. Це особливо актуально для українських підприємств в умовах війни, коли потреби споживачів змінюються, платоспроможність знижується, й економічне середовище діяльності є складним і нестабільним. Завдяки інструментам діджитал-маркетингу зокрема, український бізнес сьогодні залишається достатньо конкурентоспроможним.

Екзистенціалізм - живий і важливий! Рецензія на: The Routledge Handbook of Contemporary Existentialism. Edited by Kevin Aho, Megan Altman, and Hans Pedersen. London and New York: Routledge, 2024. 489 pp.

Екзистенціалізм вважається «минулим» філософським напрямом і стилем життя, популярність і розквіт якого припадає на 40‒70-ті роки ХХ століття. Також думають, що ніхто не читає праць екзистенціалістів, тому вони припадають пилом на бібліотечних полицях. Рецензований найновіший посібник із сучасного екзистенціалізму заперечує ці дві тези й відкриває нові шляхи екзистенційного мислення у ХХІ столітті. Його розділи вражають новизною предметів екзистенційного осмислення: від методологій і технологій до феномену старіння та неповносправності.

Держава і державність: сучасні геополітичні та міжнародно-правові загрози

Сучасні доктринальні підходи щодо визначення концептів “держава” і “дер­жав­ність” є дискусійними, а іноді й контраверсійними, що й викликає потребу їх уточнення з огляду на існуючі загальносвітові та локальні тенденції.

Роль індустріальних парків та складської логістики у контексті відновлення економіки України

Досліджено проблеми та можливості розвитку індустріальних парків та складської логістики в Україні після повномасштабного вторгнення. Проаналізовано сучасний стан індустріальних парків, розташованих на території України у 2023 році, зокрема їх географічне розташування та фінансові можливості. Вивчено вплив війни на розвиток цієї галузі та ідентифіковано основні проблеми. Також запропоновано перспективні напрями розвитку індустріальних парків та складської логістики після закінчення війни.

Забезпечення функціонування суспільства у діяльності органів місцевого самоврядування за умов дії правового режиму воєнного стану

Наукова стаття присвячена дослідженню питань діяльністі органів місцевого самоврядування в період дії правового режиму воєнного стану у забезпечені функціонування суспільства, характеристики поняття, компетенції та ознак органів місцевого самоврядування, видів органів місцевого самоврядування. У статті розглянуто наукові і нормативно-правові підходи до визначення найважливіших функцій місцевої влади, зокрема, забезпечення конституційних прав та безпеки громадян. Місцеве самоврядування в період дії воєнного стану щоденно стикається з багатьма викликами.

СУЧАСНА РОСІЙСЬКА МУЗИКА ЯК ЗАСІБ ПОШИРЕННЯ ПРОРОСІЙСЬКИХ НАРАТИВІВ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ШЛЯХИ БОРОТЬБИ З БОКУ УКРАЇНИ

За два роки повномасштабної війни численні дослідження демонструють, що в частини населення України і досі залишився інтерес до російськомовного музичного продукту. А це особливо негативно впливає на свідомість таких громадян і підтримує збройну агресію РФ. Адже завдяки монетизації від прослуховування музики на різних платформах у бюджет Росії надходять кошти за це, які вона потім використовує для купівлі зброї, якою веде війну проти України. Музику слухають різні покоління людей, незалежно від віку, статусу чи національності.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ВПЛИВ ТЕЛЕКОНТЕНТУ НА ПСИХІКУ ГЛЯДАЧІВ У ВИСВІТЛЕННІ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ (НА ПРИКЛАДІ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КАНАЛІВ)

Метою цієї статті є дослідження інформаційного впливу телеконтенту на психіку глядача у висвітленні російсько-української війни (на прикладі всеукраїнських каналів). Методологія дослідження. Розвідка базована на таких методах: аналітикосинтетичний, узагальнення, моделювання, прогнозування, оцінювання художньої та інформаційної цінності матеріалу тощо. Новизна дослідження. У статті доводиться, що телеканали, змушуючи глядачів стати віртуальними свідками подій війни, транслюють на них стрес, який часто може викликати психічну травму чи посттравматичний стресовий розлад. Висновки.

СТАВЛЕННЯ МОЛОДОЇ АУДИТОРІЇ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕЛЕМАРАФОНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ

У статті йдеться про особливості, затребуваність та виправданість функціонування національного телемарафону «Єдині новини» на другому році російсько-української війни крізь призму вподобань молодої аудиторії. Зосереджено увагу на головних аргументах критики національного телемарафону та зіставлено їх з реальними загрозами та викликами. Основним аргументом проти збереження єдиного формату телемарафону є подання однобічної інформації та низький рівень дотримання журналістських стандартів, зокрема щодо збалансованості подачі інформації.

Підвищення ефективності правового регулювання фіксації ушкоджень нанесених військовослужбовцям у ході бойових дій

У статті розглянуто у контексті норм міжнародного гуманітарного права підвищення ефективності правового регулювання фіксації ушкоджень нанесених військовослужбовцям у ході бойових дій. Об'єкт дослідження є правове регулювання фіксації ушкоджень нанесених військовослужбовцям під час збройних конфліктів. Предмет дослідження є розвиток норм, що застосовуються в період збройних конфліктів для фіксації ушкоджень військовослужбовців.

УКРАЇНА В ДЗЕРКАЛІ ІНОЗЕМНИХ ОНЛАЙН-ЗМІ ПІСЛЯ ПОЧАТКУ ВІЙНИ В ІЗРАЇЛІ

Cтаття містить комплексний аналіз відображення подій в Україні в іноземних онлайн-медіа, таких як BBC, CNN, The New York Times, The Guardian, після початку війни в Ізраїлі, підкреслюючи взаємозв’язок міжнародних конфліктів та їх висвітлення в ЗМІ. У статті досліджено негайне зміщення фокусу ЗМІ, досліджуючи, як основні онлайн-видання перевели свою увагу з поточної ситуації в Україні на початок конфлікту в Ізраїлі. Ддя цього дослідження використовували якісний аналіз контенту, щоб оцінити ступінь охоплення та тематичну пріоритетність кожного конфлікту.