громада

Концепція прав національних меншин

На самому початку важливо визначити основні компоненти, які складають становлять усю теорію та ідею як таку щодо прав меншин. Поняття меншини виражає те, як правове регулювання відображає існування меншини, що розуміється під поняттям “меншина” та які критерії використовуються для ідентифікації певних соціальних груп як меншин. Щодо визначення поняття “меншина”, то досі не існує загальноприйнятого визначення ні на міжнародному, ні на європейському рівні. Здається, це певна згода щодо деяких окремих елементів визначення, хоча вони не повністю прийняті та інтерпретуються однаково.

Формування кадрового потенціалу в об’єднаних територіальних громадах України

Розглянуто сучасний стан та перспективи утворення об’єднаних територіальних громад в Україні. Доведено, що фінансова спроможність громади є підґрунтям успішного формування основних складових її кадрового потенціалу. Визначено напрями забезпечення формування кадрового потенціалу об’єднаної територіальної громади при взаємодії центрів занятості, центрів розвитку місцевого самоврядування, закладів вищої освіти та всеукраїнських асоціацій.

Теоретичні аспекти становлення та розвитку територіальних громад у незалежній Україні за умов децентралізації державної влади

Розглянуто теоретичні аспекти становлення та розвитку територіальних громад у незалежній Україні за умов децентралізації державної влади. Доведено, що  однією з основних характеристик “територіальної громади” є наявність жителів, які проживають на певній території, що об’єднані спільними цінностями та інтересами. Визначено п’ять основних етапів формування правових основ становлення та розвитку спроможних територіальних громад в Україні за умов децентралізації державної влади.